Pesma za Evroviziju 2024

0
659

Objavljene su sve pesme učesnika takmičenja “Pesma za Evroviziju 2024.” čije se polufinale održava  dve večeri,  27. i 29. februara, a najbolji iz obe će se takmičiti u fnalu, 2. marta 2024.. U svakoj polufinalnoj večeri imamo po 14 takmičara, odakle se bira po najboljih 8, što znači da ćemo u finalu slušati ukupno 16 pesama. Sve tri takmičarske večeri festivala održaće se u studiju RTS-a na Košutnjaku. Takmičenje će na sceni voditi Dragana Kosjerina i glumac Stevan Došlo, dok će Stefan Popović i Kristina Radenković biti domaćini zelene sobe.

Ovogodišnji pobednik PZE putuje u grad Malmeu u Švedskoj, gde se održava Eurosong 2024. Prvo polufinalno veče održava se u utorak, 7. maja, kada će se predstaviti i naš odabrani predstavnik, drugo polufinalno veče održava se u četvrtak, 9. maja, a veliko finale u subotu, 11. maja 2024.

Među takmičarima su Konstrakta, predstavnik Srbije na Evroviziji 2023. i Bojana Radovanović koja je predstavljala Srbiju na Dečjoj pesmi Evrovizije 2018. Tu su mnoga već viđena imena na ovom takmičenju, a u nastavku teksta, donosimo vam redosled nastupa, kao i pesme takmičara.

27. februar 2024. – PRVO POLUFINALNO VEČE

1. Marko Mandić – Dno
muzika: Nemanja Filipović, Marko Mandić
tekst: Marko Mandić, Nemanja Filipović

2. M.IRA – Percepcija
muzika: Mira Maletković, Lazar Belić
tekst: Mira Maletković

3. Bojana x David – No No No
muzika: Boris Subotić
tekst: Boris Subotić, Violeta Mihajlovska

4. Lena Kovačević – Zovi me Lena
muzika: Darko Dimitrov, Robert Bilbilov
tekst: Vladimir Danilović, Darko Dimitrov

5. Saša Baša I VirtualRitual – Elektroljubav
muzika: Saša Baša, Petar Milošević, Aleksa Stanković
tekst: Saša Baša

6. Martina Vrbos – Da me voliš
muzika: Martina Vrbos
tekst: Martina Vrbos

7. Filarri – Ko je ta žena
muzika: Nikola Kićanski Kei
tekst: Andrijano Kadović Ajzi

8. Breskvica – Gnezdo orlovo
muzika: Henny, Jhinsen
tekst: Relja Torinno

9. Hristina – Bedem
muzika: Hristina Vuković
tekst: Hristina Vuković

10. Ivana Vladović – Jaka
muzika: Milan Stanković – SevdahBaby
tekst: Milan Stanković – SevdahBaby

11. Chai – Sama
muzika: Rap Gorilla, Teodora Vlahović Chai
tekst: Rap Gorilla, Teodora Vlahović Chai, Aleksandar Ilić

12. Zorja – Lik u ogledalu
muzika: Zorja, Lazar Pajić
tekst: Zorja, Vladan Maksimović

13. Kavala – Vavilon
muzika: Boris Krstajić
tekst: Jana Rančić, Boris Krstajić

14. Keni nije mrtav – Dijamanti
muzika: Mateja Đokić, Matija Pešić, Sava Tomić
tekst: Mateja Đokić


29. februar 2024. – DRUGO POLUFINALNO VEČE

1. Nadia – Sudari
muzika: Nađa Terzić, Kosta Pantelić, Nikola Denčić
tekst: Nađa Terzić

2. Hydrogen – Nemoguća misija
muzika: Hydrogen
tekst: Hydrogen

3. Iva Lorens – Dom
muzika: Iva Lorens, A.N.D.R.
tekst: Iva Lorens

4. Zejna – Najbolja
muzika: Marko Drežnjak
tekst: Zvonimir Đukić

5. Filip Baloš – Duga je noć
muzika: Filip Baloš, Ivana Lukić Jumenik
tekst: Filip Baloš, Ivana Lukić Jumenik

6. Nemanja Radošević – Jutra bez tebe
muzika: Saša Milošević Mare
tekst: Saša Milošević Mare

7. Yanx – Kolo
muzika: Yanx
tekst: Yanx, Mikos Mikeli

8. Kat Dosa – Tajni začin
muzika: Slobodan Veljković Coby
teskt: Slobodan Veljković Coby, Bojana Vunturišević

9. Džordži – Luna park
muzika: Slavko Milovanović
tekst: Pavle Subotić

10. Dušan Kurtić – Zbog tebe živim
muzika: Dušan Kurtić, Ivan Kurtić
tekst: Dušan Kurtić, Ivan Kurtić

11. Teya Dora – Ramonda
muzika: Teodora Pavlovska, Luka Jovanović
tekst: Teodora Pavlovska, Andrijano Kadović Ajzi

12. Konstrakta – Novo, bolje
muzika: Milovan Bošković, Jovan Antić, Ana Đurić
tekst: Ana Đurić

13. Milan Bujaković – Moje tvoje
muzika: Petar Pupić
tekst: Lionel Lombard, Maya Sar

14. Durlanski – Muzika
muzika: Rap Gorilla
tekst: Rap Gorilla, Aleksandar Ilić, Dušan Ansimo

Sve tri večeri će biti prenošene na televizijskim stanicama RTS1, RTS Svet i na platformi RTS Planeta, kao i na sajtu RTS — rts.rs. Finale takmičenja će biti prenošeno i preko zvaničnog YouTube kanala Pesme Evrovizije.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas, unesite vaš komentar!
Molimo vas unesite vaše ime ovde